Youtube İzlenme Süresi Artırma

Youtube İzlenme

Youtube İzlenme konusunda diğer sosyal mecralara göre çok daha önde bir platformdur. Kullanıcılar para kazanmak için çeşitli konularda içerik ve videolar atarak youtube de oluşturdukların kanalında yayınlamaktadır. Böylece bir kişiye bir konu hakkında bilgi verirken aynı zamanda kendisi de para kazanma fırsatı buluyor. Günümüzün en popüler meslek gurupları arasında olan Youtuber’lik ve video yayınlama neredeyse her nisanın yapmak istediği uğraş haline de gelmiştir. Ancak bu aşamada belirli kurallara uymak gerekir. Özellikle Youtubenin reklam ortaklığı hususunda öne sürdüğü şartlara uymanız ve bunlarıyerine getirmeniz gerekmektedir. Özellikle para kazanma konusunda çok önemli bir konumda olan Youtube izlenme süresi yaklaşık4000 saatlikolmasıöngörülmektedir.

Youtube 4 0000 Saatlik İzlenme Süresini Ne Kadar Sürede Tamamlanır 

 Youtube 4000 saatlik izlenme süresi görüldüğü kolay olmamaktadır. Kesinlikle bunu doğal yöntemlerle birkaç hafta ya da birkaç ayda ulaşamazsınız. Öncelikle abone sayınızın bin olması gerekmektedir.  Bunların da içeriğinizi ileri geri sardırmadan sonuna kadar izlemiş olması gerekir. Ayrıca bunu da son 12 ay içerisinde yapmış olmanız gerekiyor. Yani son 12 ay içerisinde abone sayısı 1000 ‘izlenme sayısı da 4.000 saate ulaşmış youtuberler paylaşımları üzerinden para kazanmaya başlayacaklar. 

Youtube İzleme Süresi Nedir ve Nasıl Hesaplanır 

Aslına bakarsanız Youtube izlenme süresi eski youtuberleriçin çok bir şey ifade etmese de kanala yeni abone olanlar için apayrı bir önem taşımaktadır. Çünkü eski kullanıcılar zaten tanınmış ve bu işte tecrübe kazandığı için i abone sayısı ve izlenme oranı daha çabuk artacaktır. Fakat yeni kullanıcılar için içerik üretme ve para kazanma konusunda çok önemli bir teşvik ya da güç kaynağı olmaktadır. Her şeyden önce izlenme süresi ziyaretçilerinizin videonuzda geçirdiği her bir zaman aralığı olduğu için paylaştıklarınızı mutlaka sonuna kadar izlenmelidir.  Vidoyu baştan açıp hepsini sona getirmek size izlenme süresi kazandırmayacaktır. Kaç saat izlendiğinizi de youtube hesabına giriş yapıp profil fotoğrafınıza tıklayıp kanalınız, Youtube stüdyo veAnalytcs linkine giripburadakarşınıza çıkan sekmeden de youtube zaman aralığını ömür boyu yaparak Youtube izlenme sürenizi saatolarakgörebilirsiniz. Eğer izlenme süreniz dakika olarak kaydedilmişise dk/ 60 formülünü kullanarak izlenmesaatinizin ne kadar olduğunu hesaplayabilirsiniz. 

Youtube İzlenme Süresi Artırma 

Youtube izlenme süresi artırma k için bol bol içerik yüklemeli abone sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. İçeriklerinizi aboneleriniz tarafından izleneceği için her şeyden önce abone sayınızı yükseltmeye gayret edin.  Ayrıca videolarını kısa kısasüreli değil de uzun süreli olarak çekin. Çekeceğinizi video en az 1 saatlik olmalı.  Bir saatlik video da i 60 dakika izlenme süresi kazanacaksınız. Ayrıca videolarınızı ilgi çekici konular üzerine çekin yoksa abonelerinizin sıkılacağı içeriklerin de çok fazla izlenmez.

3 Dakika Önce